Eesti Meremuuseumi XV konverents

Kogukonna kaasamine teemamuuseumides

2.-3. september 2015

Tänapäeval peab muuseum olema avatud, suhtlema külastajaga ning muuseumide sisuloomesse on sageli kaasatud nii kogukond kui tavainimesed. Teemamuuseumide loomise ja eksistentsi mõte on juba töötada teatud kindla ringkonna huviliste ja uurijate huvides.

Eesti Meremuuseumi XV konverentsi teemaks on kogukonna kaasamine (teema)muuseumis. Kahepäevase rahvusvahelise konverentsi raames vaadeldakse läbi teemamuuseumi prisma uue museoloogia ühe võtme mõiste - avatud ja kogukonda kaasava muuseumi, praktikaid.

Konverentsi keskmesse on seatud küsimus kaasaegse avatud ja kaasava muuseumi rakendamisest teemamuuseumides. Kuidas erineb kindla teemaga tegeleva muuseumi kogukond ajaloomuuseumite kogukonnast? Kas asjatundjate ja –huviliste kogukonda on lihtsam või raskem muuseumitöösse kaasata? Kuidas määratleda teemamuuseumi kogukonda? Neile ja paljudele teistele kaasamist ja osalust puudutavatele küsimustele otsime ühiselt vastuseid muuseumiprofessionaalidega nii kodu- kui välismaalt.

Konverentsil esinevad: Liene Conard (Museum an de Stroom), Leontine Meijer van Mensch (Museum Europäischer Kulturen), Anna Meronen (Forum Marinum), Cathy Pelgrims (Museum an de Stroom), Liisi Rannast-Kask (Eesti Meremuuseum), Pille Runnel (Eesti Rahva Muuseum), Ph D Mia Ridge (United Kingdom), Merete Sanderhoff (Denmark), Triin Siiner (Eesti Ajaloomuuseum), Liisi Taimre (Eesti Rahvusarhiiv), Neidi Ulst (Eesti Maanteemuuseum), Helene Urva (Eesti Meremuuseum), Ph D Piret Õunapuu (Eesti Rahva Muuseum), Ph D Sheila Watson (University of Leicester), Annemarie de Wildt (Amsterdam Museum).